Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Komunikat o podręcznikach

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023 można znależć w zakładce KOMUNIKATY

9 sierpnia 2022
Czytaj więcej o: Komunikat o podręcznikach
Powiększ zdjęcie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Czy ktoś wyobraża sobie szkołę bez Pani profesor Alicji Jaros? Jesteśmy za podniesieniem wieku emerytalnego. 30 lat w murach szkolnych, tysiące uczniów, klasówek, sprawdzianów, doświadczeń chemicznych. Uśmiech, poczucie humoru, a przy tym pełen profesjonalizm i serce do pracy. Mamy nadzieję, że we wrześniu i tak się spotkamy, a pani profesor nie opuści nas i na kilkanaście godzin zostanie.

24 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Powiększ zdjęcie

Dąbrowszczak czyta dzieciom

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "Dąbrowszczak" zagościł w murach przedszkola Bajka. Młodzież czytała dzieciom opowiadania. Najbardziej aktywne przedszkolaki otrzymały nagrody w postaci dyplomów i książek.

23 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Dąbrowszczak czyta dzieciom
Powiększ zdjęcie

Kolejne zajęcia na Uniwersyteciw Łódzkim

Uczniowie klasy I, II i III C wraz z p. A. Kłosińską 22 czerwca byli na zajęciach na wydziale biologii Uniwersytetu Łódzkiego "Komórki roślinne w mikroskopii świetlnej i fluorescencyjnej"; "Fizjologia człowieka doświadczalnie".

22 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Kolejne zajęcia na Uniwersyteciw Łódzkim
Powiększ zdjęcie

III c na Uniwersytecie Medycznym

Nie zwalniamy tempa 13 czerwca - wyjazd klasy 3c z panią A. Kłosińską na Umed w Łodzi. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie nr odżywiania, zajęciach z szycia ran oraz w warsztatach laboratoryjnych, podczas których sprawdzili wpływ różnorodnych czynników na aktywność enzymów trawiennych.

18 czerwca 2022
Czytaj więcej o: III c na Uniwersytecie Medycznym
Powiększ zdjęcie

Wodoterapia na Mazurach

Spływ wodami Krutyni i rejs statkiem do Giżycka. Kapryśna pogoda dostarczyła całe spektrum emocji
17 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Wodoterapia na Mazurach
Powiększ zdjęcie

Inauguracja projektu - Tajemnicza Sieć Pająka

Dąbrowszczak poraz kolejny wziął udział w projekcie policyjnym związanym z bezpieczeństwem. Tym razem były to  cyberzagrożenia. Uczniowie naszego liceum: Amelia Tarnowska, Aure;ia Graczyk, Barbara Zawierucha, Mateusz Justyński, Zazanna Biernacka, Aleksandra Wojciechowska i Amelia Habasińska  przygotowali książeczkę  profilaktyczno-edukacyjną „Tajemnicza sieć pająka”.

10 czerwca 2022 roku podczas konferencji w CTMiT odbyła się inauguracja tegoż przedsięwzięcia. Projekt zaprezentowali uczniowie, którzy opowiedzieli jak doszło do powstania materiału w postaci książeczki, której odbiorcami mają być uczniowie szkół podstawowych. W książeczce tej poruszone zostały  najważniejsze zagrożenia, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się, serfując po sieci. 

Kolejnym punktem konferencji było wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie insp. Dariusza Walichnowskiego na temat przechowywania danych oraz wykład dr Tomasza Białobłockiego „Jak nie dać się zhakować- czyli cyber-higiena”.

Spotkanie kończyła debata oksfordzka  poprowadzona przez uczniów  I LO. Wzięli w niej udział: Natalia Baranowska, Zuzanna Biernacka, Natalia Krzyszkowska, Natalia Traczyk, Rafał Józefkowicz, Bartosz Piwowarski. W rolę Marszałka wcieliła się Barbara Zawierucha. Do debaty przygotowała uczniów p. Aleksandra Głuszcz. Młodzież debatowała nad kwestiami poruszanymi na konferencji, a więc cały czas poruszali się w cyberprzestrzeni.

Dziękujemy za zaufanie i opiekę merytoryczną podkom. Edycie Machnik, sierż.sztab. Darii Olczyk oraz mł. asp. Justynie Cywce. Współpraca z Komendą Powiatową Policji w Kutnie była ciekawym doświadczeniem. Czekamy na kolejne wspólne projekty. 

Książeczkę autorstwa naszych uczniów można znalęźć w zakładce TWÓRCZOŚĆ oraz pod linkiem http://ksiazeczka.ansgk.edu.pl/

14 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Inauguracja projektu - Tajemnicza Sieć Pająka
Powiększ zdjęcie

FIZYKA I NOWE TECHNOLOGIE

Szymon Krzeszewski uczeń klasy 3a naszego liceum zapewnił sobie udział w innowacyjnym obozie naukowym w ramach programu ADAMEDSmartUP. Szymon znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów, biorących udział w wieloetapowej rekrutacji, zaproszonych do udziału w obozie naukowym FIZYKA i NOWE TECHNOLOGIE. Podczas dwóch wakacyjnych tygodni najzdolniejsza młodzież w kraju będzie uczestniczyć w zajęciach praktycznych i teoretycznych prowadzonych przez profesjonalistów ze świata nauki – wykładowców najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.
13 czerwca 2022
Czytaj więcej o: FIZYKA I NOWE TECHNOLOGIE
Powiększ zdjęcie

"Pretty Woman" w łódzkim Teatrze Muzycznym

III c podczas piątkowego, musicalowego wieczoru obejrzała "Pretty Woman", czyli współczesną bajkę o Kopciuszku.  Znają ją wszyscy, dzięki kinowemu przebojowi z Julią Roberts i Richardem Gere. Musical na jego kanwie powstał dwa lata temu, kompozytorem jest Bryan Adams. To był bardzo romantyczny wieczór.

7 czerwca 2022
Czytaj więcej o: "Pretty Woman" w łódzkim Teatrze Muzycznym