Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2021/2022

2021/2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Czy ktoś wyobraża sobie szkołę bez Pani profesor Alicji Jaros? Jesteśmy za podniesieniem wieku emerytalnego. 30 lat w murach szkolnych, tysiące uczniów, klasówek, sprawdzianów, doświadczeń chemicznych. Uśmiech, poczucie humoru, a przy tym pełen profesjonalizm i serce do pracy. Mamy nadzieję, że we wrześniu i tak się spotkamy, a pani profesor nie opuści nas i na kilkanaście godzin zostanie.

24 czerwca 2022
Przejdź do - Kolejne zajęcia na Uniwersyteciw Łódzkim

Kolejne zajęcia na Uniwersyteciw Łódzkim

Uczniowie klasy I, II i III C wraz z p. A. Kłosińską 22 czerwca byli na zajęciach na wydziale biologii Uniwersytetu Łódzkiego "Komórki roślinne w mikroskopii świetlnej i fluorescencyjnej"; "Fizjologia człowieka doświadczalnie".

22 czerwca 2022
Przejdź do - Dąbrowszczak czyta dzieciom

Dąbrowszczak czyta dzieciom

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa "Dąbrowszczak" zagościł w murach przedszkola Bajka. Młodzież czytała dzieciom opowiadania. Najbardziej aktywne przedszkolaki otrzymały nagrody w postaci dyplomów i książek.

23 czerwca 2022
Przejdź do - III c na Uniwersytecie Medycznym

III c na Uniwersytecie Medycznym

Nie zwalniamy tempa 13 czerwca - wyjazd klasy 3c z panią A. Kłosińską na Umed w Łodzi. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie nr odżywiania, zajęciach z szycia ran oraz w warsztatach laboratoryjnych, podczas których sprawdzili wpływ różnorodnych czynników na aktywność enzymów trawiennych.

18 czerwca 2022
Przejdź do - Wodoterapia na Mazurach

Wodoterapia na Mazurach

Spływ wodami Krutyni i rejs statkiem do Giżycka. Kapryśna pogoda dostarczyła całe spektrum emocji
17 czerwca 2022
Przejdź do - Inauguracja projektu - Tajemnicza Sieć Pająka

Inauguracja projektu - Tajemnicza Sieć Pająka

Dąbrowszczak poraz kolejny wziął udział w projekcie policyjnym związanym z bezpieczeństwem. Tym razem były to  cyberzagrożenia. Uczniowie naszego liceum: Amelia Tarnowska, Aure;ia Graczyk, Barbara Zawierucha, Mateusz Justyński, Zazanna Biernacka, Aleksandra Wojciechowska i Amelia Habasińska  przygotowali książeczkę  profilaktyczno-edukacyjną „Tajemnicza sieć pająka”.

10 czerwca 2022 roku podczas konferencji w CTMiT odbyła się inauguracja tegoż przedsięwzięcia. Projekt zaprezentowali uczniowie, którzy opowiedzieli jak doszło do powstania materiału w postaci książeczki, której odbiorcami mają być uczniowie szkół podstawowych. W książeczce tej poruszone zostały  najważniejsze zagrożenia, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się, serfując po sieci. 

Kolejnym punktem konferencji było wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie insp. Dariusza Walichnowskiego na temat przechowywania danych oraz wykład dr Tomasza Białobłockiego „Jak nie dać się zhakować- czyli cyber-higiena”.

Spotkanie kończyła debata oksfordzka  poprowadzona przez uczniów  I LO. Wzięli w niej udział: Natalia Baranowska, Zuzanna Biernacka, Natalia Krzyszkowska, Natalia Traczyk, Rafał Józefkowicz, Bartosz Piwowarski. W rolę Marszałka wcieliła się Barbara Zawierucha. Do debaty przygotowała uczniów p. Aleksandra Głuszcz. Młodzież debatowała nad kwestiami poruszanymi na konferencji, a więc cały czas poruszali się w cyberprzestrzeni.

Dziękujemy za zaufanie i opiekę merytoryczną podkom. Edycie Machnik, sierż.sztab. Darii Olczyk oraz mł. asp. Justynie Cywce. Współpraca z Komendą Powiatową Policji w Kutnie była ciekawym doświadczeniem. Czekamy na kolejne wspólne projekty. 

Książeczkę autorstwa naszych uczniów można znalęźć w zakładce TWÓRCZOŚĆ oraz pod linkiem http://ksiazeczka.ansgk.edu.pl/

14 czerwca 2022
Przejdź do - FIZYKA I NOWE TECHNOLOGIE

FIZYKA I NOWE TECHNOLOGIE

Szymon Krzeszewski uczeń klasy 3a naszego liceum zapewnił sobie udział w innowacyjnym obozie naukowym w ramach programu ADAMEDSmartUP. Szymon znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów, biorących udział w wieloetapowej rekrutacji, zaproszonych do udziału w obozie naukowym FIZYKA i NOWE TECHNOLOGIE. Podczas dwóch wakacyjnych tygodni najzdolniejsza młodzież w kraju będzie uczestniczyć w zajęciach praktycznych i teoretycznych prowadzonych przez profesjonalistów ze świata nauki – wykładowców najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.
13 czerwca 2022
Przejdź do -  "Pretty Woman" w łódzkim Teatrze Muzycznym

"Pretty Woman" w łódzkim Teatrze Muzycznym

III c podczas piątkowego, musicalowego wieczoru obejrzała "Pretty Woman", czyli współczesną bajkę o Kopciuszku.  Znają ją wszyscy, dzięki kinowemu przebojowi z Julią Roberts i Richardem Gere. Musical na jego kanwie powstał dwa lata temu, kompozytorem jest Bryan Adams. To był bardzo romantyczny wieczór.

7 czerwca 2022
Przejdź do - Postaw na słońce!

Postaw na słońce!

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Szymon Sikorski, Izabela Rozmarynowicz, Michał Olczak, Jakub Popławski, Mateusz Tarczyński, Jakub Suski, Krzysztof Kuzminski, Kinga Mokwinska, Alicja Marczak, Eryk Kłosiński, biorą udział w projekcie "Postaw na słońce". Konkurs badawczy „Postaw na Słońce” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk kładziemy na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną. Nasi uczniowie przeszli już 1etap konkursu, zajmując 12miejsce w Polsce. Przed nimi jeszcze dwa kolejne etapy.
31 maja 2022
Przejdź do -  Razem z IC i ID zapraszamy w góry!

Razem z IC i ID zapraszamy w góry!

W dniach 16-18 maja 2022 uczniowie klas 1c i 1d wraz z naczycielami wybrali się na wycieczkę odwiedzając Zakopane,Tatrzański Park Narodowy i Energylandię. Wszystko po to aby poprawić kondycję fizyczną i naładować się dobrą energią na końcówkę roku szkolnego. Wyprawa w góry rozpoczęła się od wizyty na szczycie Gubałówki bo tak najlepiej z wysokości 1123 m.n.p.m można podziwiać górskie szczyty Tatr i samo centrum Zakopanego. Piękna pogoda była dodatkiem do spaceru również po Krupówkach. Kolejnego dnia wraz z przewodnikiem górskim odbyła się wyprawa do Doliny Kościeliskiej. To najpiękniejsza dolina w Tatrach, a wizyta w tym miejscu była okazją do wysłuchania ciekawych opowieści i anegdot związanych z górami. Pomimo towarzyszącego deszczu wszyscy daliśmy radę przejść całą trasę. Wieczorem nieco odpoczynku przy ognisku pozwoliło na integrację przy muzyce. Trzeciego dnia już od rana wpadliśmy do największego Parku Rozrywki w Polsce czyli do Energylandii. Kilka godzin zabawy wystarczyło, żeby zapomnieć o bólu nóg i naładować akumulatory na powrót. Już planujemy kolejny wyjazd. Było suuuper!
 

 

20 maja 2022