Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2011/2012

2011/2012

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zakończenie Roku

W dniu 29 czerwca zakończył się rok szkolny w naszym liceum. Zebrani na sali gimnastycznej, po krótkiej przemowie dyrektora szkoły zaingurowaliśmy pracowite dwa semestry I i II klas.

Uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce otrzymali promocję do następnej klasy z rąk wychowawcy oraz dyrektora, reszta musiała się pocieszyć otrzymanym świadectwem z rąk swojego nauczyciela. Wszystkim gratulujemy i życzymy miłych, udanych wakacji    :-)

2 lipca 2012

Pierwszaki w Pieninach

DZIEŃ I

Połączonymi siłami klas I b, I c i oczywiście klasy I d wyruszyliśmy na wycieczkę w Pieniny. Od samego rana słońce przywitało nas ciepłymi promieniami a na wszystkich twarzach widniały uśmiechy.  Nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Pierwszym obiektem, przy którym zatrzymaliśmy się, był zamek na Pieskowej Skale i Maczuga Herkulesa. Później w upale wchodziliśmy na górę do Jaskini Łokietka. Wieczorem dotarliśmy do Nidzicy, tutaj zakwaterowano nas w gościńcu H.A.T.A.

25 czerwca 2012
Czytaj więcej o: Pierwszaki w Pieninach

Dąbrowszczak najlepszy w województwie!

Nasza szkoła ulokowała się na pierwszym miejscu w województwie w rankingu IT szkół ponadgimnazjalnych w 2012 roku.

Ranking IT Szkoła został przeprowadzony na podstawie pomiaru aktywności udziału szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań projektu: wszechnicy informatycznej, wszechnicy online, kursach dla uczniów, kursach dla nauczycieli, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz wszechnicy na kołach. W projekcie Informatyka +, realizowanym z udziałem blisko 1000 szkół z 5 województw objętych projektem. 

 Warto zauważyć, że I LO w rankingu ogólnopolskim zajmuje wysokie 8. miejsce.

 

Więcej na   >Ranking IT Szkoła 2012<

Dąbrowszczak najlepszy w województwie!

20 czerwca 2012

IA w Tatrach

11 Czerwca – dzień pierwszy

Zmęczeni wysiłkiem edukacyjnym oraz  w poszukiwaniu chwili wytchnienia i zapomnienia wybieramy się na warsztaty informatyczne do malowniczo położonej miejscowości – Murzasichle.

O godzinie 4.45,  półprzytomni i zaspani, wyruszamy na południe kraju. Przed nami 11-godzinna podróż. Towarzyszą nam nasi nauczyciele – pani M. Golan, pani N. Pietrzykowska, pan M.Włodarczyk i nasz niezastąpiony wychowawca, pan J.Sobol.

Około godziny 10.30 docieramy do Oświęcimia, gdzie zwiedzamy obóz koncentracyjny Auschwitz. Pani przewodnik, krok po kroku, przedstawia nam dramat więźniów obozu. W skupieniu przeżywamy tę lekcję historii, jakże inną od tych znanych z ław szkolnych. Ta wizyta na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

12 czerwca 2012
Czytaj więcej o: IA w Tatrach

Dzień dziecka

Nie od dziś wiadomo, że największą frajdę sprawia dzieciom oglądanie bajek. Doskonale przekonali się o tym uczniowie klasy IId, którzy 1 czerwca wraz ze swoją wychowawczynią,  Emilą Konwerską , udali się do kutnowskiego kuna, aby w towarzystwie innych - choć nieco młodszych - dzieci obejrzeć film animowany pt."Goryl Śnieżek w Barcelonie". Osiemnastolatkowi podczas seansu bawili się równie dobrze, jak ich młodsi koledzy. Około godziny 11z uśmiechem na twarzach opuścili budynek KDK-u, kierując swoje kroki w stronę Muzeum Regionalnego w Kutnie. Jak głosi jednak słynne przysłowie: „Głodny humanista to zły humanista!”. W harmonogramie nie mogło zabraknąć więc wspólnego wypadu na pizzę. Jednak mimo obfitego posiłku, drugoklasistów wciąż dręczył głód. Był to wszechogarniający głód wiedzy. Z szybkością światła dotarli do muzeum, aby tam z zaciekawieniem obejrzeć wystawę dotyczącą 150 lat kolei w Kutnie. Nie zabrakło również pokarmu dla młodych artystów,  a więc solidnej dawki szeroko pojmującej sztuki, która objawiła się humanistom pod postacią ekstrawaganckich prac Jana Pawluśkiewicza.

                Gdy przyszedł czas rozstania, każdy z radością w sercu udał się do swojego domu. Jak to dobrze, choć przez chwilę na nowo poczuć się dzieckiem!

9 czerwca 2012

Dzień Sportu

8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Wszystkie klasy uczestniczyły w konkursach, które miały wyłonić tegorocznego zwycięzce. Po przemówieniu dyrektora oraz przedstawieniu paru spraw organizacyjnych rozpoczęły się biegi sztafetowe. Kolejne konkurencje to: rzut piłką lekarską, przeciąganie liny, bieg rzędami, taniec, rysunek, przedstawienie potrawy (w stylu komentatora sportowego). W ciągu imprezy można było skonsumować kiełbase z grilla, którą się zajął sor Włodarczyk. Po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcą okazała się klasa IA. Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy wszystkim klasom powodzenia w następnym roku!

9 czerwca 2012

IA w "Podróży do wnętrza Ziemi"

30 maja klasa Ia udała się na wycieczkę do Kłodawy, aby obejrzeć tunele wydrążone w poszukiwaniu wysokogatunkowej soli. Przewodnik opowiedział historię powstania kopalnii, pokazał tradycyjny sposób wydobycia. Przekonaliśmy się jak ciężka jest praca górnika oraz jakie są czyhające niebezpieczeństwa (metan, woda, zawalenie stropu). Po wyjściu na powierzchnie każdy otrzymał sól. Po miłym i sympatycznym pobycie w kopalnii powróciliśmy do Kutna.

1 czerwca 2012

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble KUTNO 2012

W dniu 25 maja 2012 odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Scrabble. Około setka młodych scrabblistów walczyło o tytuł najlepszej drużyny. Dąbrowszczak wystąpił w składzie: Wojtek Stawicki i Michał Kawiński. Zwyciężyli oni w dwóch kategoriach: Najlepsza szkoła Ponadgimnazjalna w województwie łódzkim i Najlepsza szkoła członków klubu przodujących szkół. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

28 maja 2012

Gość z Indii

W piątek do Cynthii z CHIN dołączył także 19-letni student ekonomii z INDII – Hari. Pojawienie się śniadego Hindusa w naszej szkole zainteresowało wszystkich, którzy chcieli dowiedzieć się jak bardzo różnią się Indie od Polski czy Chin, gdzie wszyscy na śniadanie jedzą ryż, a uczniowie nie wiedzą czym są wagary. Okazja do rozmowy w języku angielskim z rówieśnikiem z drugiego najbardziej zaludnionego państwa świata otworzyła się przed klasą ID. Hari barwnie przedstawił nam swoją kulturę, opowiedział o systemie edukacji, zainteresowaniach nastolatków, muzyce Bollywood, i daniach kuchni swojego kraju. Za jego ciekawą prezentację, dziewczyny z X-Factora odwdzięczyły się mu krótkim popisem swoich umiejętności wokalnych.

23 maja 2012
Czytaj więcej o: Gość z Indii

GOŚĆ Z CHIN W ILO

Od poniedziałku 14 maja gościmy w naszej szkole 20-letnią Cynthię, studentkę informatyki z Chin. Jej pobyt w Polsce został zorganizowany przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Organizacja ta, zrzeszająca ponad 38000 członków, działająca w 107 krajach, na ok.1700 uniwersytetach, umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału poprzez udział w praktykach zagranicznych, konferencjach i projektach. Studenci różnych narodowości podróżują po świecie promując swoją rodzimą kulturę, zdobywając nowe doświadczenia, rozwijając wrażliwość kulturową i budując postawy tolerancji wśród mieszkańców innych państw.

17 maja 2012
Czytaj więcej o: GOŚĆ Z CHIN W ILO