Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2008/2009

2008/2009

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Strzegocin

Strzegocin - galeria zdjęć

10 czerwca 2009
Przejdź do - II Forum Przyrodnicze

II Forum Przyrodnicze

 

10 czerwca 2009

Kiermasz książek

W najbliższy poniedziałek (15 czerwca) w szkole odbędzie się kiermasz książek. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy ;)

10 czerwca 2009
Przejdź do - Rajd

Rajd

Rajd - galeria zdjęć

10 czerwca 2009

XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych

Z 6 na 7 czerwca na polach lednickich odbyło się XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych, gdzie nasz oddział pomagał w obstawianiu spotkania od strony medycznej, na szczęscie nie mieliśmy dużo pracy, gdyż w tym roku pogoda dopisała...do godz 23:00. Potem też było dobrze...

10 czerwca 2009
Przejdź do - Dzień Sportu

Dzień Sportu

3 czerwca ani wiatr, ani deszcz nie wystraszyły naszych uczniów. Wszyscy jak jeden mąż stawili się na stadionie Małej Ligi Baseballowej. Na naszych wysportowanych i rozemocjonowanych uczniów czekały przygotowane wcześniej konkurencje. Cała impreza rozpoczęła się od błogosławieństwa naszego kochanego sora dyrektora.

8 czerwca 2009
Czytaj więcej o: Dzień Sportu
Przejdź do - Wycieczka Rowerowa - Klasa IB

Wycieczka Rowerowa - Klasa IB

Wycieczka rowerowa - galeria zdjęć

26 maja 2009

Żeby Polska...

Jako uczniowie szkoły z ponad stuletnią tradycją, nie możemy zapominać o tak ważnych dla Polski wydarzeniach, jak  Konstytucja 3 Maja.
W tym roku uroczystą akademię przygotowała klasa IIb. Nie brakło podczas niej fragmentów konstytucji, utworów poetyckich czy wokalnych, które przywoływały uczucia patriotyczne i miłość do kraju. Przypomniały, jak ważna powinna być Polska dla każdego jej mieszkańca i jak wiele bólu może spowodować jej utrata. Wystąpienie trafnie podsumowano piękną pieśnią: "Żeby Polska była Polską".

14 maja 2009
Przejdź do - Finał Konkursu Fizycznego "Tajemnice Fizyki"

Finał Konkursu Fizycznego "Tajemnice Fizyki"

Finał Konkursu Fizycznego "Tajemnice Fizyki" pokazał, że czasem znajomość wzorów i teorii dawno już nie żyjących geniuszy, to za mało by zwyciężyć. Niewystarczającą okazała się także umiejętność zastosowania ich w praktyce. Podczas wielkiego finału, który odbył się dnia 28.04.2009, uczniowie gimnazjów, poza wiedzą, musieli się także wykazać zdolnością płynnego wysławiania się, bowiem ich zadaniem było przedstawienie przygotowanej wcześniej prezentacji. Jeśli więc nie potrafiliby przyciągnąć uwagi słuchaczy, ich notowania znacznie by spadły. Na szczęście młodzi fizycy stanęłi na wysokości zadania i zadziwili niejednego przedstawiciela klas ścisłych.


7 maja 2009
Czytaj więcej o: Finał Konkursu Fizycznego "Tajemnice Fizyki"

Drzwi Otwarte

Drzwi Otwarte stwarzają możliwości, jakich nic innego nie da gimnazjalistom, którzy pragną poznać swoją potencjalną przyszłą szkołę. Tylko wtedy na korytarzach szkolnych i w klasach można zobaczyć tyle atrakcji. W tym roku w budynku Dąbrowszczaka można było np. zobaczyć przedstawicieli wszystkich ras, spróbować smakołyków zza oceanu czy poznać swoją wyczytaną z gwiazd przyszłość. A to był dopiero początek atrakcji. Wszystkie one zostały pozaznaczane na stworzonym specjalnie na tę okazję "Spacerowniku", który miał ułatwić poruszanie się po szkole, zmienionej tego dnia w niezwykłą krainę. Kto nie był, niech żałuje, gdyż szkoła już nigdy nie będzie taka, jak owego wspaniałego dnia. Kto już teraz wie, że popełnił błąd nie korzystając z okazji, niech przybędzie do Dąbrowszczaka na stałe, a będzie miał udział w tworzeniu tego miejsca.

7 maja 2009