Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2015/2016

2015/2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Warsztaty informatyczne w Niedzicy

Warsztaty informatyczne w Niedzicy

Korzystając z letniej pogody i ostatnich chwil tego roku szkolnego, 13 czerwca grupa uczniów z klas I A, I B i II A, pod opieką pp. Jerzego Sobola, Mariusza Włodarczyka, Macieja Konarskiego, Wojciecha Ladorudzkiego i Andrzeja Michałkiewicza, wybrała się na wycieczkę w góry do Niedzicy. Pierwszym przystankiem podczas długiej podróży były Wadowice. Uczestnicy zwiedzili tam Dom Rodzinny Jana Pawła II. Jest to najstarsze muzeum (od 2014 r. znajdują się tam multimedialne ekspozycje) upamiętniające życie papieża Polaka, które pozwala poznać człowieka, będącego wzorem i autorytetem dla milionów ludzi na całym świecie.

21 czerwca 2016
Czytaj więcej o: Warsztaty informatyczne w Niedzicy
Przejdź do - Witamy w Polsce - czyli kolejny etap projektu wymiany polsko-niemieckiej.

Witamy w Polsce - czyli kolejny etap projektu wymiany polsko-niemieckiej.

W dniach 12-16 czerwca 2016r. gościliśmy w I LO grupę trzynastu uczniów z Międzynarodowego Gimnazjum Ekonomicznego w Geithain (Niemcy). Wizyta ta miała miejsce już po raz drugi i jest efektem prowadzonej od roku 2012 współpracy. Goście z Niemiec zostali serdecznie i ciepło przyjęci przez całą społeczność szkolną. Zakwaterowanie u rodzin naszych uczniów pozwoliło niemieckiej grupie poznać polską gościnność i serdeczność. Ciepłe i otwarte przyjęcie było także efektem wielkiego zaangażowania rodziców, którzy dokładali wszelkich starań, aby młodzież niemiecka czuła się w naszym mieście jak najlepiej.


 

21 czerwca 2016
Czytaj więcej o: Witamy w Polsce - czyli kolejny etap projektu wymiany polsko-niemieckiej.
Przejdź do - Zgaś Ryzyko

Zgaś Ryzyko

21 czerwca 2016
Przejdź do - wycieczka I i II B do Torunia

wycieczka I i II B do Torunia

13 czerwca uczniowie klas Ib i IIb uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Po przyjeździe do miasta spotkali się z animatorem, który przedstawił i zorganizował grę miejską. Następnie uczestniczyli w symulacji nalotu i bombardowaniu w bunkrze z czasów II Wojny Światowej. Kolejnym punktem wycieczki było wypiekanie pierników i spacer po Starym Mieście. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach niedaleko Torunia. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

 

15 czerwca 2016
Przejdź do - Podium dla Dąbrowszczaka w X edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego !!!

Podium dla Dąbrowszczaka w X edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego !!!

Po raz  pierwszy w historii Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego troje uczniów  z jednej szkoły zajęło aż tak wysokie miejsca! Pierwsze dwa - dla trójki europosłów z Dąbrowszczaka !

I miejsce Katarzyna Matuszak kl. Ib
II miejsce ex æquo Julia Korowajska Ic i Michał Włodarczyk kl. IIa

 

13 czerwca 2016
Czytaj więcej o: Podium dla Dąbrowszczaka w X edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego !!!
Przejdź do - Mistrzostwo Rejonu w siatkówce plażowej dziewcząt

Mistrzostwo Rejonu w siatkówce plażowej dziewcząt

Iga Chodorowska i Paula Karwacka z IIc wywalczyły tytuł Mistrzyń Rejonu w piłce plażowej. Obu dziewczętom gratulujemy  i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach!

6 czerwca 2016
Przejdź do - DZIEŃ SPORTU 2016

DZIEŃ SPORTU 2016

W dniu 1 czerwca odbył się Szkolny Dzień Sportu. Do rywalizacji stanęły reprezentacje klas I i II. Zawody rozpoczęły się od wyścigów rzędów, w których udział brały 10 osobowe drużyny klasowe. Następnie uczestnicy przystąpili do konkursów: skok w dal z miejsca, rzuty do kosza, żółwi wyścig na rowerze i boule których  wystartowały pary z każdej klasy. Po zakończeniu małych konkursów na płycie boiska rozpoczął się turniej piłki nożnej, a tuż obok - konkurs przeciągania liny. Dzięki uprzejmości kutnowskiego LOK- u  podczas Szkolnego Dnia Sportu po raz pierwszy młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Ocenie podlegał także konkurs kulinarny (komentarz sportowy)   oraz kalambury w języku angielskim z udziałem goszczących w szkole wolontariuszek.                                                                                                                                          

W klasyfikacji generalnej zawodów I miejsce zajęła klasa IIb,

3 czerwca 2016
Czytaj więcej o: DZIEŃ SPORTU 2016
Przejdź do - INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU KUTNOWSKIEGO W LA

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU KUTNOWSKIEGO W LA

W dniu 25 maja odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w LA zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjno –Sportowe Staszic Kutno. W zawodach wzięło udział aż 181 uczestników z 9 szkół powiatu kutnowskiego. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 6 medali w następujących konkurencjach:                                                                         

 

                                                                                                                                                                                        

2 czerwca 2016
Czytaj więcej o: INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU KUTNOWSKIEGO W LA
Przejdź do - Uwaga, uwaga!

Uwaga, uwaga!

Właśnie ogłoszono wyniki rankingu Perspektyw STEM ( Science, Technology, Engineering, Mathematics -nauka, technologia, inżynieria i matematyka) czyli obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. Dlatego też w tym rankingu brane są pod uwagę wyniki matury na poziomie podstawowym z matematyki i rozszerzonym  z matematyki, fizyki, chemii, biologii i informatyki jak również sukcesy na olimpiadach z tych przedmiotów.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nasze liceum, zostało sklasyfikowane na 13 miejscu w województwie łódzkim i na 116 w Polsce. Jesteśmy jedyną szkołą z powiatu kutnowskiego, która znalazła się w tym bardzo prestiżowym rankingu.

 

 

 

 

 

1 czerwca 2016
Czytaj więcej o: Uwaga, uwaga!
Przejdź do - Krzysztof Jaworski finalistą Olimpiady Historycznej

Krzysztof Jaworski finalistą Olimpiady Historycznej

Z ogromną satysfakcją pragniemy poinformować, że Krzysztof Jaworski, uczeń klasy IId, uzyskał tytuł finalisty 42  Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej. Ta ciesząca się wysoką renomą olimpiada przedmiotowa organizowana jest od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

 

31 maja 2016
Czytaj więcej o: Krzysztof Jaworski finalistą Olimpiady Historycznej