Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / 2007/2008

2007/2008

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wizyta w Poznaniu

Dnia 10.06.2008r. młodzi redaktorzy ”Poczytnika” z klas Id i II e wybrali się do Poznania, gdzie Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, z którą współpracuje nasze liceum, przygotowała dla nich szereg atrakcji. Nasi uczniowie zwiedzili lokalne studio telewizyjne, siedzibę radia „Afera” oraz redakcję „Głosu Poznańskiego”. Punktem kulminacyjnym była wizyta w WSUS-ie, gdzie początkujący dziennikarze odebrali dyplomy uznania za trud i poświęcenie włożone w zajęcia warsztatowe.Cały wyjazd był nie tylko atrakcją turystyczną, ale także przydatną lekcją na temat funkcjonowania mediów. Miejmy nadzieję, że również w przyszłości podobne przedsięwzięcia pozwolą naszym uczniom na dalsze zgłębianie tajników dziennikarstwa.

Anita BARYLSKA
Daria JÓZWIAK
17 czerwca 2008

Warsztaty geograficzne Mrągowo'2008

Warsztaty geograficzne Mrągowo'2008 zaliczamy do udanych. Pod czujnym okiem pp.Tarłowskiej, Żukowskiej, Drabik, Grabowskiej i ratowników WOPR czuliśmy się bezpieczni podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią. Przeżyliśmy wiele atrakcji, nawet napad Galindów pod Mikołajkami, atrakcyjną lekcję historii w Gierłoży i koncert organowy w św.Lipce.Zapoznaliśmy się bliżej z "dzikimi" zwierzętami w Kadzidłowie oraz gwiazdami w Planetarium i Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.Urocze mazurskie wzgórza morenowe, głazowiska i jeziora dystroficzne zapamiętamy na długo.

17 czerwca 2008

Warsztaty Informatyczne 2008

Poniedziałkowy poranek rozpoczął się dla uczniów Ia i IIa wyjazdem na pięciodniowe warsztaty w góry.
Pierwszego dnia młodzież odwiedziła Oświęcim dowiadując się wielu ciekawych faktów na temat obozu Auschwitz od przewodnika. Następnie miało miejsce zakwaterowanie w pensjonacie w Murzasichle k.Zakopanego.
Drugiego dnia po śniadaniu nastąpiło wyjście nad Morskie Oko. Po powrocie rozpoczęły się warsztaty z zakresu wiedzy o programowaniu w języku C# prowadzone przez Adama Kołakowskiego, podczas których uczniowie tworzyli własny komputerowy budzik. Wieczorem, po rozgrywkach sportowych osoby chętne ogłądały projekcję filmu Skarb Narodów 2.

17 czerwca 2008
Czytaj więcej o: Warsztaty Informatyczne 2008

Konkurs Informatyczny

Zgłosiło się 35 osób chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy związanej z komputerami. W pierwszej części zainteresowani rozwiązywali test teoretyczny, który można znaleźć TUTAJ. Pomino nieprzeciętnego poziomu trudności zdażały się bardzo wysokie wyniki co jest niepodważalnym świadectwem zainteresowania komputerami od strony informatycznej młodzieży.
Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 osób które przystąpiły do części praktycznej naszego konkursu. Arkusz ten dostępny jest TUTAJ 

1 maja 2008
Czytaj więcej o: Konkurs Informatyczny

Spotkanie z konsulem ambasady amerykańskiej

Nasze liceum reprezentowali: Błażej Kowalczyk II d, Kamil Kluka II a, Jakub Jaros II a, Łukasz Kurpiowski II c Całe spotkanie miało charakter konferencji. Reprezentanci szkół zadawali wcześniej przygotowane przez siebie pytania w określonej kolejności. Były one przeróżne: począwszy od zagadnień dotyczących wyglądu pracy konsula, sytuacji z nią związanych, a skończywszy na przyszłych wyborach w USA. Niestety, konsul niechętnie odpowiadał na pytanie związane z polityką, więc kwestie tarczy antyrakietowej, wyborów prezydenckich i działań wojennych w Iraku zostały pozostawione bez odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się po 45 minutach, zrobieniem wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

1 maja 2008

Losy żołnierza

Etap I odbył się 16.09.2007 r. Nagrodzono 15 osób z województwa łódzkiego, z całej Polski- 135. Z naszego liceum szczególną wiedzą wykazali się Radosław Chrząstek z klasy Ie (95 pkt.) i Paweł Urbaniak z Ia (94 pkt.). Powody do dumy mieli również Kajetan Moraczewski z LOZS nr 1 w Żychlinie i Marlena Baranowska z LO im. K. Wielkiego w Łęczycy. Jak powiedziała Anna Michalska- kutnowska wizytatorka: "Wielu uczniów wykazuje się wiedzą nieomal magisterską."

1 maja 2008
Czytaj więcej o: Losy żołnierza

Zagrali dla hospicjum

Na imprezę przybyło wiele młodych i starszych osób z miasta i okolicy. Została ona zorganizowana specjalnie dla Kutnowskiego Hospicjum, które boryka się z licznymi trudnościami finansowymi. Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli młodzi muzycy– "Chcieliśmy zrobić coś dla naszego miasta, pomyśleliśmy, ze możemy wykorzystać nasze umiejętności i zagrać dla hospicjum."– mówi Maciej Olesiński z zespołu „Natenczas”. W organizację włączyło się wiele osób, również przedstawiciele władz samorządowych. Publiczność była pod wrażeniem występów i często nagradzała młodych artystów gromkimi brawami. Wszyscy też chcieli wspomóc hospicjum i chętnie wrzucali pieniądze do puszek kwestującej młodzieży. "Bardzo pozytywnie oceniam tę inicjatywę. Cieszę się, że młodzież przyszła właśnie tu, a nie gdzie indziej."– komentuje Przemysław Zawadzki, dyrektor I LO w Kutnie, współorganizator koncertu.

11 kwietnia 2008

Pożegnanie klas trzecich

Dnia 25.04 uczniowie klas IIa i IIb pożegnali trzecie klasy. Dostępna jest galeria z tego przedsięwzięcia, a tymczasem maturzystom życzymy połamania piór. :)

25 kwietnia 2008

Konkurs językowy

Szkolny konkurs języka angielskiego - galeria zdjęć

11 kwietnia 2008

Kolejny sukces Sylwii Kołach

Sylwia Kołach z klasy Id znalazła się w grupie 10 laureatów i osób wyróżnionych etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej „W Polsce bije serce świata” /N. Davies/ – a czy Twoje serce bije dla Polski? Konkurs w kategorii: prace literackie wykonane przez ucznia obejmował poezję, esej, wspomnienie, reportaż opowiadanie lub rozprawkę. Sylwia przedstawiła 5 tekstów poetyckich, które zyskały rekomendację Wojewódzkiej Komisji Konkursowej do udziału w etapie ogólnopolskim.
Oto jeden z wyróżnionych wierszy Sylwii.

 

11 kwietnia 2008
Czytaj więcej o: Kolejny sukces Sylwii Kołach