Jesteś tutaj: Start / ABSOLWENT

ABSOLWENT

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

XIV ZJAZD ABSOLWENTÓW DĄBROWSZCZAKA

 

Koleżanki i Koledzy!
Drodzy Absolwenci!

Długo czekaliśmy na chwilę, w której z radością i nieskrywaną dumą zaprosimy Was do udziału w kolejnym zjeździe absolwentów i wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. Dotychczasową tradycję organizacji zjazdów w okrągłą rocznicę powstania naszej szkoły przerwały okoliczności, które w naturalny sposób nie pozwalały na dzielenie radości ze wspólnego spotkania oraz przywoływanych wspomnień. Dlatego z najwyższą przyjemnością informujemy, że
                                                           

 XIV Zjazd Absolwentów Gimnazjum i Liceum   im.Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie   odbędzie się 17 czerwca 2023 roku.                                                                                                                      

Nasza Alma Mater w tym roku skończy 116 lat. Jej mury opuściło wielu wspaniałych ludzi, którzy – zgodnie z wartościami przekazanymi przez pokolenia nauczycieli – mieli odwagę i fantazję, by zmieniać świat i czynić go lepszym. Niech tegoroczne spotkanie absolwentów i wychowanków połączy nas i przypomni, co zawsze było i nadal jest sensem istnienia I LO w Kutnie.

Stowarzyszenie Absolwentów po raz kolejny podejmuje się trudu organizacji tego najważniejszego dla społeczności Dąbrowszczaka wydarzenia. Jesteśmy organizacją działającą społecznie, której celem jest kultywowanie szkolnych tradycji i podtrzymywania koleżeńskich więzi. Chcielibyśmy, aby XIV Zjazd 2023 był równie udany jak trzynaście poprzednich. Jednak nie będzie to możliwe bez Waszej licznej obecności. Ponadto mamy świadomość, że przygotowanie takiego wydarzenia tylko i wyłącznie w oparciu o opłatę zjazdową będzie bardzo trudne. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mogą i zechcą wesprzeć nasze przedsięwzięcie o przekazanie dodatkowej dowolnej kwoty na cel organizacji XIV Zjazdu Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego, za co z serca gorąco dziękujemy.

Wszelkie pytania w sprawie zjazdu prosimy kierować na adres: 1lokutno.zjazd@gmail.com

Konto Stowarzyszenia :BNP PARIBAS o numerze 86 1600 1462 1742 0758 8000 0001

 W najbliższym czasie poinformujemy Was o kolejnych szczegółach zjazdu. 

W imieniu organizatorów zjazdu

Małgorzata Debich

Prezes Stowarzyszenia Absolwentów

 

14 lutego 2023
Przejdź do - INFORMACJE ORGANIZACYJNE- XIV Zjazd Absolwentów

INFORMACJE ORGANIZACYJNE- XIV Zjazd Absolwentów

Zjazd Absolwentów Dąbrowszczaka to wydarzenie, które finansowane jest z opłaty zjazdowej oraz wsparcia darczyńców i sponsorów. Zgromadzone w ten sposób środki zostaną w całości przeznaczane na pokrycie wszelkich kosztów organizacyjnych zjazdu. Opłata zjazdowa wynosi 100 złotych w formie przedpłaty na konto Stowarzyszenia lub120 złotych w dniu zjazdu.

 Wybierając formę opłaty przedzjazdowej w tytule przelewu prosimy wpisać:

  • Imię i nazwisko uczestnika (w przypadku Pań nazwisko rodowe) 
  • Rok ukończenia szkoły
  • Preferencje dotyczące diety wegetariańskiej (w ramach opłaty zjazdowej przewidywany jest ciepły posiłek, więc wybierając opcję wegetariańską w tytule przelewu wpisz wege.

 Konto Stowarzyszenia: BNP PARIBAS o numerze 86 1600 1462 1742 0758 8000 0001

Opłatę zjazdową w dniu wydarzenia można regulować gotówką lub zrealizować płatność kartą. 

 

14 lutego 2023
Przejdź do - XIII  ZJAZD ABSOLWENTÓW DĄBROWSZCZAKA

XIII ZJAZD ABSOLWENTÓW DĄBROWSZCZAKA

Drodzy Absolwenci! Szanowni zaproszeni Goście!  W imieniu Dyrekcji Liceum, Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów oraz wszystkich organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy Wam za przybycie i obecność podczas Zjazdu. Dziękujemy za uczestnictwo we Mszy Świętej rozpoczynającej Zjazd oraz obecność podczas składania kwiatów na grobie założyciela Szkoły - Doktora Antoniego Troczewskiego. Dziękujemy za stworzenie niesamowitej atmosfery, dobrą zabawę oraz setki wspomnień sprzed lat. Mamy nadzieję, że w takim, albo większym składzie zobaczymy się za pięć lat podczas XIV już Zjazdu Absolwentów!


 

12 czerwca 2017
Przejdź do - Zjazd Absolwentów 2012

Zjazd Absolwentów 2012

Najważniejszym wydarzeniem XII Zjazdu Absolwentów było poświęcenie sztandaru ufundowanego przez Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Gen. J. H. Dąbrowskiego. To trzeci z kolei sztandar szkoły; wcześniejsze pochodzą z lat 1936, 1978.

„Istotnym spoiwem, łączącym starsze i młodsze pokolenia, są ich symbole. Najważniejszym niewątpliwie jest sztandar, a na nim orzeł z koroną i wyhaftowane słowa: Bóg. Honor. Ojczyzna. Różne były losy tego sztandaru, tak jak różne zawirowania historii towarzyszyły tym, nad którymi powiewał, ale jedno jest pewne: jednoczyły się wokół niego następujące po sobie pokolenia uczniów, niosły go z dumą kolejne poczty sztandarowe, uświetniał ważne uroczystości szkolne, a także zjazdy szkół noszących imię Dąbrowskiego.”

                                                                                                                              Zdjęcia dzięki uprzejmości FotoMiki. B. Żakiety i KCI i Pana Tarłowskiego.

 

8 października 2015
Przejdź do - Zjazd Absolwentów 2007

Zjazd Absolwentów 2007

ZAPRASZAMY NA CHWILĘ WSPOMNIEŃ...

8 października 2015